sobota, 20 października 2012

"Dlaczego mężczyzni kochają zołzy" Sherry Argov

   Autor : Sherry Argov
   Tytuł : "Dlaczego mężczyzni kochają zołzy"
   Tytuł oryginalny : "Why Men Love Bitches"
   Przełożyła : Urszula Szczepańska
   Wydawnictwo : G+J


      " Światowy bestseller ponad 1 milion sprzedanych egzemplarzy"   " Bestseller Empiku 2011"

    Nie będę ukrywała że nie przepadam za tego typu zachętami do kupna,szczególnie pierwsze zdanie rozłożyło mnie na łopatki. Jednak wbrew wszystkiemu z chorej ciekawości wypożyczyłam ten poradnik i wsiąkłam.Przeczytałam błyskawicznie.
 
      " Pamiętaj że mężczyzna wracając do domu po całym dniu pracy chce zobaczyć Ciebie zadbaną i elegancką, dom perfekcyjnie wysprzatany a wasze dzieci w roli ślicznych aniołków. Powinnaś też mieć przygotowany obiad , najlepiej dwa dania, to co on lubi ,mile widziany deser w lodówce." 

     i 

   " Pamiętaj tez by nie zawracać mu głowy głupotami, po to by w domu wszystko działało perfekcyjnie jesteś Ty. On wracając musi cuć się jak król by chcieć wracać"


      I jak Wam się podoba?  Mnie też nie!
      Zatem skąd pozytywne zdanie na temat książki?

   Stąd że podane wyżej "cytaty" nie mają z tym poradnikiem nic wspólnego. Są jego całowitym przeciwieństwem.

     Autorka usiłuje nam wytłumaczyć że po pierwsze najważniejsze jesteśmy my same. Nic w tym nowego, wiadomo że jesli nie szanujemy i nie cenimy siebie nie mamy podstaw by wymagać tego od innych. Egoizm? Nie ! Po prostu zdrowe i racjonalne spostrzeżenie.
  Jesteśmy zbyt uległe, zbyt poddane, myślimy tylko o tym co zrobić by on z nami był. Za bardzo nam zależy a co najgorsze to widać . Mężczyzna jest myśliwym, zatem chce polować.Pewność że ma już swoją zdobycz kończy zabawę. Zatem do dzieła i nie psujmy zabawy.

   Niby wszystko to wiemy, żadna tajemnica nie została odkryta a jednak miliony kobiet zastanawają się każdego dnia jak "go" usidlić. Nie powiem by była to recepta 100% na uany o trwały związek ale te 99% już dam.
    Drogie panie, myslimy o sobie, rozwijajmy swoje pasje, miejmy swoje życie ,bądzmy niezależne(również finansowo) a mężczyzna? Sam się znajdzie a jak będzie nas pilnował niczego nie będąc pewnym. Mężczyzna ,to jesdno jest pewne nie może być sensem naszego życia!

   Jednym zdaniem: stare prawdy w nowej szacie. Warto wypozyczyć,przeczytać i zastosować. Kupić ? Nie,aż tyle dla faceta robić nie będę.
  
  

2 komentarze:

  1. Dostałam tę książkę jakiś czas temu w prezencie. Nie miałam czasu jej przeczytać, ale tytuł mi się spodobał. Odłożę na półkę do przeczytania w pierwszej kolejności:)

    OdpowiedzUsuń