sobota, 6 czerwca 2015

Martyna Wojciechowska "Zwierzaki świata"

Autorki : Martyna Wojciechowska i Marysia (córka Martyny Wojciechowskiej)
Tytuł : "Zwierzaki świata"
Wydawnictwo : National Geographic
 
                  

 
    Książka Martyny Wojciechowskiej , w której pisaniu pomagała jej córka o czym dowiadujemy się na jednej z pierwszych stron jest całkiem ciekawą , sympatyczną i wartościową lekturą. Czytamy ją na raty, rozdział po rozdziale, wracamy do już przeczytanych , bądź przeskakujemy do przodu. Niewątpliwym walorem książki są świetne zdjęcia i ilustracje oraz komentarze do nich. Dzieci dowiadują się ( zresztą nie tylko dzieci) wielu nowych rzeczy o zwierzętach.
   Oddanie głosu zwierzęcym bohaterom pomaga dzieciom w odbiorze treści. Książka uzupełniona jest też o komentarze psychologa : Dominiki Słomińskiej . Po każdym rozdziale , w którym to poznajemy nowe zwierzę i jego życie oraz zwyczaje pani Dominika podaje propozycje rozmów które można przeprowadzić z dziećmi np. : "Jak myślisz co to znaczy być prawdziwym przyjacielem ? " , "Czy dzikie zwierzę może być szczęśliwe w niewoli? "  Poza tym również w relacjach zwierzaków pojawiają się prośby do dzieci np. o  to by nie kupowały ozdób z kości słoniowej wraz z wytłumaczeniem jakie znaczenie ma to dla samych słoni. Padają również inne propozycje dotyczące tego jak pomagać zwierzakom, jak dbać o planetę co uświadamia dzieciom że wiele nawet małych decyzji ma wpływ na to jak będzie wyglądać nasz świat.
    Nam książka bardzo się podobała i z pewnością sięgniemy też po "Dzieciaki świata" Martyny Wojciechowskiej i jej córeczki Marysi.
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz