środa, 17 czerwca 2015

BP Grzegorz Ryś , Krystyna Strączek "Kościelna wiosna"

Autor : BP Grzegorz Ryś , Krystyna Strączek,
Tytuł : "Kościelna wiosna"
Wydawnictwo : Znak
Gatunek : religia, kościół katolicki
Źródło książki : biblioteka

okładka ze strony wydawnictwaKsiążka w formie wywiadu rzeki w którym głównym tematem są wspólnoty kościelne takie jak Oaza, Neokatechumenat , Ruch Światło Życie, Odnowa w Duchu Świętym czy inne mniej i bardziej znane. Biskup Grzegorz Ryś i Katarzyna Strączek dociekają jak działają wspólnoty, jak zainteresować nimi wiernych a co ważniejsze samych pasterzy. Jak je rozwijać , pokrótce poznajemy też relacje osób we wspólnotę zaangażowanych , dowiadujemy się od nich bezpośrednio jakie ma dla nich znaczenie wiara , Bóg , spólnota i jaki to ma wpływ na życie codzienne.
  Najważniejsze jest moim zdaniem to że książka ta pokazuje jakie funkcje mogą pełnić we wspólnocie ludzie świeccy ,jej członkowie . Że dla każdego z nas Bóg ma jakaś rolę , jakieś zadanie. Z przytoczonych relacji osób będących w takich wspólnotach dowiadujemy się też jak na życie codzienne wpływają doświadczenia z grupy. Ile im to daje , w czym pomaga ale też czego od nich wymaga .
    Nie jest to suchy spis wspólnot, ich programu i tego jak tam się dostać i pokonywać kolejne stopnie. Nie będę ukrywać że czegoś takiego się spodziewałam , czegoś w formie przewodnika.  Za to przeczytałam sporo ciekawych rzeczy , dowiedziałam się kilku nowości, dyskusja ta pełna  jest dygresji i wspomnień z życia  biskupa i czytałam je równie chętnie jak i te fragmenty dotyczące ściśle tematu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz