środa, 23 kwietnia 2014

Pożyczone od dobrych ludzi czyli co będę czytać.

  
     Kończę czytać "Marię" (klik) Barbary Iskry - Kozińskiej i czytam "Ameksykę"(klik) którą to byłam "przedłużyć" dziś w bibliotece podobnie jak "Sztetl" przy okazji wypożyczyłam książkę pt. "Egzekutor" Stefana Dąmbskiego (klik) z Karty, wprawdzie wcześniejsze wydanie z serii "Tematy Karty" a nie "Karty Historii" ale w zasadzie nie o serię chodzi a o samą książkę prawda?
    

   
    Od pewnej miłej Pani pożyczyłam serię książek Krystyny Nepomuckiej
   "Małżeństwo niedoskonałe"
   "Rozwód niedoskonały"
   "Samotność niedoskonała"
   "Miłość niedoskonała cz.1"
   "Miłość niedoskonała cz.2"
  Jestem ciekawa jak wypadnie, Nepomuckiej próbowałam coś czytać i tak naprawdę tylko młodzieżowe przypadły mi do gustu. Jednak zachwytom mojej dobrodziejki nie było końca "Musi to pani przeczytać" padało co chwila wśród superlatyw wszelakich to jakie ja miałam wyjście? Jak to mól dałam się namówić i nie ukrywam że sporo sobie po tym co słyszałam obiecuję. Choć pamiętam wrażenia negatywne po wcześniejszych próbach czytelniczych dzieł tejże pisarki, poza młodzieżowymi wspomnianymi wcześniej.
  
 


    Marlow dotrzmał słowa i dotarła do mnie  książka Angeliki Kuzniak "Papusza" już nie mogę się doczekać lektury ale ustąpić pierwszeństwa i tak musi książce od przemiłego Pana prowadzącego Notatnik kulturalny, czyli smakowitemu tomowi pt.  "Pra" Ludwiki Włodek (opinia) o rodzinie Jarosława Iwaszkiewicza. Za obie jeszcze raz dziękuję bardzo i obiecuję odesłać po przeczytaniu.
   


 
 

    Zapowiada się ciekawie, dzięki temu nie popsuł mi humoru fakt że nie dotarły jeszcze do mnie książki wysłane 11 kwietnia, co tam poczekam jeszcze kilka dni. A będzie tego trochę.

9 komentarzy:

 1. Pra... czytałam. Bardzo dobra.
  A Nepomuckiej podobała mi się tylko trylogia, którą zaczyna : "Obrączka ze słomy.
  Miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję mam nadzieję że wszystkie książki będą tak dobre jak mi to obiecywano 😊

   Usuń
 2. Nepomucką mi polecano właśnie młodzieżówki, ale jakoś dalej nie dotarłam, bo póki co nadrabiam własne zaległości półkowe:)
  Ps. Jakie tu zmiany, bardzo ładnie, tak wiosennie - burzowo:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się że Ci się spodobały zmiany. Obawiam sie trochę tych książek Nepomuckiej ale były mi zachwalane z takim zapałem że nie miałam innego wyjścia jak tylko wyrobić sobie wlasne na ich temat zdanie.

   Usuń
 3. Dobrzy ludzie pożyczają ale i tak nie napisze Pani takiej pięknej recenzji jak Pan Marlow. Za wysokie progi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja się nie zgadzam, chociaż cenię Marlowa za jego profesjonalizm.
   Jego recenzje sięgają wyżyn intelektualnych, ale cenne są również recenzje osób, które takich wyżyn nie osiągają, ale niosą ładunek emocjonalny. Drugie zdanie mi się bardzo nie spodobało.

   Usuń
  2. Marlow jest dla mnie niedoścignionym wzorem , jest dla mnie rownież literackim przewodnikiem i nie ukrywam nigdy jeszcze nie zawiodłam się na książce ktorą polecał. Książkę oczywiście przeczytam, zapewne podzielę się wrażeniami ale nawet przez myśl mi nie przeszło że mogłabym napisać lepiej lub nawet i gorzej. W ogole nie myślałam w tych kategoriach. Proponuje nie tworzyć czegoś czego nie ma.

   Usuń
  3. Oczywiście moja odpowiedz dotyczy wypowiedzi Kowalki , pisałam z telefonu i dziwnie wyszło.

   Usuń