czwartek, 17 kwietnia 2014

Podebrane z półki syna : "Wampiraci. Martwa głębia" Justin Somper


  Autor : Justin Somper
  Tytuł : "Martwa głębia"
  Przekład : Piotr W. Cholewa
  Seria : "Wampiraci"
  Wydawnictwo : Nasza Księgarnia

     Z okładki :
      " Trzej Bukanierzy - Connor, Jez  i Bart - po burzliwych przygodach opisanych w pierwszym tomie serii, Demonach oceanu, odwiedzają miasto pływających tawern. Spotykają tam tajemniczą nieznajomą o błękitnych włosach, której urokowi nie sposób się oprzeć. Kal nie jest jednak zwykłą dziewczyną. A jej statek, Lorelei, nie jest zwykłym statkiem..."

     Po przeczytaniu tomu pierwszego rzuciłam się na "Falę terroru" będącą teoretycznie tomem drugim , dobrze że dziecię z dziwnym błyskiem w oku poinformowało mnie że jest coś jeszcze. Mianowicie "Demony oceanu" opisujące wydarzenia mające miejsce pomiędzy tymi opisanymi we wspomnianych tomach. Ten "dodatek" czytało się błyskawicznie, atmosfera na pływających tawernach pociągająca i straszna zarazem nie pozwala na nudę. Kiedy nasi dzielni piraci poznają dziwną dziewczynę Kal wszystko staje się jeszcze ciekawsze, bardziej tajemnicze i groźne mimo pozornego spokoju i otaczających ich zewsząd nowych przyjaciół.
   Wprawdzie mógłby to być  po prostu rozdział taki trochę dłuższy w kolejnym tomie , domyślam się jednak że napisana została dużo później niż tom drugi i włączenie jej doń ze względu na to jak i zapewne brak związku z treścią wydano to jako osobną książkę. Niemniej warto naprawdę po nią sięgnąć  tym bardziej że jest napisana jakby sprawniej niż "Demony oceanu".

4 komentarze:

 1. Nie znam tej książki, pierwszy raz widzę ją u ciebie, ale zapiszę sobie tytuł i popytam w mojej bibliotece, gdyż jak wnioskuje z twojej opinii warto poznać tę serię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto, jeśli lubisz książki przygodowe to z pewnością warto. Długo się zabierałam , z wyrzutem z synowskiej półki patrzy na mnie jeszcze niedokończona w lekturze przeze mnie seria "Zwiadowców" ale nie żałuję ani minuty poświęconej "Wampiratom".

   Usuń
 2. Naprawdę mnie zachęciłaś. Ale się u ciebie pozmieniało...

  Wesołych, pogodnych, smacznych i mokrrrych świąt xx.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i wzajemnie życzę udanych świat i zająca niewidocznego spod stosu książek z którym rzecz jasna ma obowiązek przykicać :-)

   Usuń