czwartek, 23 kwietnia 2015

Jacek Pulikowski "Warto naprawić małżeństwo"

 Autor : dr.Jacek Pulikowski
 Tytuł : "Warto naprawić małżeństwo"
Wydawnictwo : Inicjatywa Wydawnicza "Jerozolima"
 Gatunek : poradnik
Źródło książki : półka własna
        Z okładki :
  " Mąż, ojciec trojga dzieci , nauczyciel akademicki. Zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich , prowadzi zajęcia na Podyplomowym Studium Rodziny przy Wydziale Teologii UAM w Poznaniu. Swoją wiedzą i doświadczeniem służy młodzieży, nauczycielom, kapłanom, rodzicom oraz małżeństwom w kryzysie. Od lat przygotowuje młodych do odpowiedzialnego podjęcia powołania małżeńskiego i rodzicielskiego."


   Miałam okazję na początku tego roku uczestniczyć w spotkaniu z dr. Pulikowskim i przy okazji nabyłam dwie książki , chętnie widziałabym u siebie wszystkie ale wiadomo finanse są ograniczeniem dość bolesnym. Może kiedyś mi się uda. W każdym razie spotkanie było bardzo sympatyczne, pan Jacek Pulikowski ma dar zjednywania słuchaczy . Mówi otwarcie kładąc nacisk na wartości chrześcijańskie , robi to z przekonaniem które szczerze podziwiam.  Dodatkowo jest to osoba z ogromnym poczuciem humoru czego potwierdzeniem były niejednokrotne wybuchy śmiechu na sali.  Wszystko to z klasą, kulturą i elegancją.
    Książka "Warto naprawić małżeństwo" jest poradnikiem nie tylko dla małżeństw w kryzysie co wydaje się sugerować tytuł, powinna zostać przeczytana właściwie przez wszystkich , którym zależy na stworzeniu stałego i trwałego związku. Dla mnie najbardziej wartościowe jest to iż autor przedstawia mężczyznom to jak myśli i czuje kobieta i kobietom przybliża psychikę mężczyzny. Cokolwiek nie chcielibyśmy o sobie mówić czy myśleć , kierować się równouprawnieniem czy modnym feminizmem musimy przyznać że jednak się różnimy. Nie tylko fizycznie co chyba dla wszystkich jest oczywiste ale i psychiką co ma wpływ na małżeństwo.
    Mnie osobiście podoba się również i to że otwarcie mówi się w tej książce o naprawie związku , o pracy nad jego trwaniem a nie od razu o  możliwości rozstania. Chwilami mam wrażenie że jestem niedzisiejsza traktując małżeństwo jako związek na całe życie , takie książki jak ta przekonują mnie że jednak nie jestem sama. 
   Książka ta pełna jest nie tylko teorii ale i praktycznych rad do wykorzystania. Poza tym urozmaicona jest ona rożnymi dowcipami i zabawnymi anegdotami , dzięki którym łatwiej nam zrozumieć współmałżonka.
    Serdecznie polecam!

   Podobne książki :
   Ks. Marek Dziewiecki "Miłość na manowcach" (klik)

3 komentarze:

 1. Kiedyś już zainteresował mnie Pulikowski książką o byciu ojcem.
  Takie książki są bardzo wartościowe i warto je polecać.

  Przy wchodzeniu na blog jest ostrzeżenie o treści, czy tak ma być czy po prostu coś Ci się się niepotrzebnie zmieniło.

  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne "Warto być ojcem" czytałam kiedyś taką pomarańczową okładkę miała ta książka i jest godna polecenia nie tylko płci męskiej. W ogóle bardzo książki pana Jacka Pulikowskiego cenię.

   To nie przypadek :-)
   Pozdrawiam również :-)

   Usuń