czwartek, 5 marca 2015

Ks. Marek Dziewiecki "Miłość na manowcach"

Autor : Ks. Marek Dziewiecki
Tytuł : "Miłość na manowcach"
Wydawnictwo : Wydawnictwo M
Gatunek : poradnik dla małżeństw
Źródło książki : książka od wydawnictwa

                           


     Z okładki :
 
     " Miłość to najpiękniejszy i najtrudniejszy sposób odnoszenia się do człowieka.
      Także w naszych czasach większość ludzi marzy o tym, by kochać i wiązać się z tymi , którzy kochają. Coraz więcej jest jednak tych, którzy twierdzą, że są rozczarowani miłością.
     Miłość nie rozczarowuje nigdy. Zawsze natomiast rozczarowują imitacje miłości. Ta książka opisuje najczęściej występujące obecnie błędy w rozumieniu miłości. Błędy te polegają na myleniu miłości ze współżyciem seksualnym, z zakochaniem i uczuciami, z tolerancją, z akceptacją, >>wolnymi związkami<< lub z naiwnością. Niniejsza publikacja pomaga przywrócić słowu >>miłość<< jego pierwotne znaczenie. 
   Ks. Marek Dziewiecki jest rekolekcjonistą, psychologiem, duszpasterzem, autorem wielu książek. "

        Mam nadzieję że nikogo nie zdziwi iż tematyka w całości potraktowana jest z punktu widzenia kościoła katolickiego. To tak tytułem wstępu i uprzedzenia.

       Książka ta jest napisana w kulturalnym stylu , bez opluwania osób o odmiennych poglądach , co jednocześnie wcale NIE znaczy iż autor swoich oponentów głaszcze po głowie. Nie. Po prostu używa szeregu argumentów i przykładów przedstawiających Jego zdanie, nikogo jednak nie obrażając.
       Całkiem przyjemnie się czyta, z pewnością spojrzymy na kwestię miłości z nieco innej strony. Na małżeństwo zaś jako na związek na całe życie.   
      Bardzo spodobało mi się podejście do czystości przedmałżeńskiej, wierności oraz tego jak możemy kształtować nasze dzieci - ich poglądy przez własny przykład.
    
   
    
   Książka otrzymana od Wydawnictwa M :

         

    Podobne książki :
   Jacek Pulikowski "Warto ratować małżeństwo" (klik)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz