poniedziałek, 30 marca 2015

Film : "Niebo istnieje ... Naprawdę!"

Tytuł : "Niebo istnieje ... Naprawdę!"
Reżyser :  Randall Wallace
Scenariusz : Chris Parker i Randall Wallace
Na podstawie książki : "Niebo istnieje ... Naprawdę!" Todd Burpo i Lynn Vincent
Gatunek : dramat
Aktorzy : Greg Kinnear       jako  Todd Burpo
                 Connor Corum    jako  Colton Burpo
                 Kelly Reilly         jako  Sonja Burpo
                 Lane Styles         jako  Cassie Burpo
 
                      

  
    Film nakręcony został na podstawie książki "Niebo istnieje ... Naprawdę!" . Jest opowieść chłopca o tym jak podczas operacji kiedy lekarze walczyli o jego życie dane mu było zobaczyć Niebo. Chłopiec w rozmowach z ojcem opowiada o tym co widział, kogo spotkał, stopniowo opowiada coraz więcej szczegółów. Ojciec Coltona ( tak ma na imię chłopiec) jest pastorem , mimo wszystko jednak nachodzą go wątpliwości w prawdziwość słów syna . Czy to aby nie tylko jego wyobraźnia ? Szuka odpowiedzi w rożnych źródłach w religii, u psychologa, w nauce. Z każdą rozmową syna z ojcem przybywa szczegółów , chłopiec dysponuje wiedzą , której nie da się wyjaśnić jedynie bujną wyobraźnią.
   Film pokazuje w piękny prosty sposób kwestię wiary, być może momentami mamy wrażenie że zbyt prosty, jednak weźmy pod uwagę iż jest to opowieść czteroletniego chłopca. Poza tym w Biblii czytamy: "bądźcie jak dzieci".
   Ukazuje też tę mniej przyjemną stronę medalu , osoby które nie wierzą w to co widział i o czym opowiada Colton. Jednocześnie sprawa ta odbija się na pracy pastora , istnieje zagrożenie jej utraty nawet , wpływa też na życie codzienne.
  Właściwie wątpliwości i przeciwności należało się spodziewać, (tym bardziej że historia ta oparta jest na faktach, taką informację wyczytałam )  te zróżnicowane reakcje ludzi jak i codzienne troski pastora  potwierdzają moim zdaniem realność tej opowieści.  

     Poza książką "Niebo istnieje ... Naprawdę!" autorami której są Todd Burpo oraz Lynn Vincent , znalazłam też "Niebo zmienia wszystko" autorami są Todd i Sonja Burpo rzecz jasna obie zamierzam przeczytać.
    
   O książce na której podstawie powstał film pisałam tutaj.

4 komentarze:

 1. Mnie ten film trochę rozczarował. Jest zbyt dosłowny, pokazuje nieco za dużo i jest odrobinę przesłodzony ;) Twórcy scenariusza poszli o jeden krok za daleko. Moim zdaniem, oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przesłodzony być może. Myślę że tak miało być, trochę jak film familijny ale być może fatycznie po prostu przedobrzyli.

   Usuń
 2. Oglądam ten film, na raty, ale oglądam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego na raty ? - jeśli to nie tajemnica.

   Usuń