wtorek, 23 grudnia 2014

Znalezione w prasie i w sieci

   Śmiać się czy płakać a może po prostu przeczytać i powstrzymać się od komentarzy choć cisną się na usta ale obiecałam sobie żadnego oceniania . Szczególnie po pewnym poście o którym za chwilkę. Szokujące to z pewnością szczególnie dla moli książkowych , sami przeczytajcie. Możecie też o tym przeczytać w najnowszych "Wysokich obcasach" 1/2015 w tekście Zbigniewa Mikołejki "Czasy radosnego barbarzyństwa" polecam serdecznie.
    Dla równowagi w tym samym numerze "Jak mnie wychowano" opowiada Joanna Papuzińska , piękny ciepły tekst i równie piękna pani Joanna - naprawdę. Cieplej na sercu się robi , choć i smutno momentami.

   Wpadło mi w ręce czasopismo FANBOOK ,  kupiłam już drugi( będący piątym w tym roku) a szóstym w ogóle. Jednak coraz bardziej do tego czasopisma się przekonuję. W tym numerze szczególnie do serca przypadły mi tekst o "Panu Samochodziku" i z zaskoczeniem przyjęłam informację czym zajmował się Andrzej Pilipiuk ale o tym w FANBOOKU. I oczywiście mój ukochany Marcin Wroński i wywiad z nim , któż nie kocha komisarza Maciejewskiego ? Pytanie retoryczne rzecz jasna :-)

    Moje odkrycie blogowe to Papierowy Azyl  to tam spędzam ostatnio najwięcej czasu będąc w necie. Niesamowicie energetyczny , pozytywny blog. Jego autorka zaraża zarówno miłością do książek jak i do życia. Nie mogę nie czytać. To od niej zwinęłam pomysł na dzielenie się z Wami linkami do miejsc , które mnie zainteresowały. Z tym że wygląda to nieco inaczej gdyż połączone jest z podglądem czytanych przeze mnie czasopism.

    Miałam wrócić do wpisu o nie ocenianiu. Rewelacyjną opowieść przedstawiła na swoim blogu Scarletka , której teksty czytam regularnie i z  nieukrywaną przyjemnością . Działa na mnie niesamowicie motywująco. Często do niej zaglądam i chciałabym tak interesująco pisać, nie ukrywam że chętnie przeczytałabym książkę jej autorstwa. Nie wątpię że kiedyś będzie to możliwe.

  Z propozycji książkowych przedstawionych w prasie i na blogach zainteresowały mnie :

   Henning Mankell "Wspomnienia brudnego anioła"


    Dariusz Kortko i Judyta Watoła "Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga"

   


    Jan Tomkowski "Moja historia eseju"

                    

   
  Lucyna Krzemieniecka "Trzy siostrzyczki" to książka , której poszukuję. Z kolei nasza nowa fascynacja to książeczka Quitterie Simon i Laurent Richard "Filomena. Najpiękniejszy rysunek" wygrzebana z kosza z tania książką , mam już kolejną i polujemy dalej.
 
    


2 komentarze:

 1. Biografię "Religi" polecam z całą mocą. A w połączeniu z filmem - pełny zestaw:)
  Wszystkiego dobrego na Święta i Nowy Rok:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję a życzenia i trochę spóźniona również życzę wszystkiego dobrego :-)
   Filmu nieco się obawiam ale książkę po prostu muszę przeczytać.

   Usuń