sobota, 20 grudnia 2014

Krzysztof Ziemiec "Rozmowy z dystansu"

  Autor : Krzysztof Ziemiec
 Tytuł : "Rozmowy z dystansu"
 Gatunek : publicystyka/ wywiady
 Wydawnictwo : Wydawnictwo M
 Miejsce i rok wydania : Kraków 2014
                  
                        
źródło : Wydawnictwo M


     Książka ta jest zapisem wywiadów z różnymi osobami, przedstawicielami polityki, muzyki ( mój ukochany Paweł Kukiz , kto by Go nie lubił nawet bez Piersi ) , nauki , duchowieństwa jak i biznesu. Spora różnorodność w doborze rozmówców gwarantuje że każdy znajdzie coś dla siebie.
    Jak to z wywiadami bywa , wiele zależy od rozmówcy ale i od dziennikarza również. Krzysztof Ziemiec jest osobą gwarantującą wysoką kulturę mimo sporej dociekliwości a to nie zawsze jak wiemy idzie w parze. Temu dziennikarzowi się to zawsze udaje , nawet jeśli porusza trudne tematy i zadaje kontrowersyjne pytania.
    Wśród gości jest wspomniany już Paweł Kukiz , rozmowa z nim jest jedną z energiczniejszych , widać że to co robi i o czym mówi , robi z prawdziwą pasją i oddaniem. Trudno zresztą się z nim nie zgodzić. Sporym zaskoczeniem była dla mnie osoba Hanny Suchockiej , o której prawdę powiedziawszy już nieco zapomniałam a i ona specjalnie mediom się nie narzuca zatem odkryłam ją niejako na nowo. Interesująco przedstawia to czym aktualnie się zajmuje i tak sobie myślę że bardzo mi w tej roli odpowiada.
    Padają gorzkie słowa o Okrągłym Stole z ust Karola Morawieckiego , zaskakuje nas Norman Davies mówiąc o patriotyzmie czy już mniej zaskakuje a wskazuje raczej nowe spojrzenie na generała Wojciecha Jaruzelskiego i jego decyzje.
Sytuację na Ukrainie przybliża nam ksiądz Isakowicz - Zaleski , jak wiemy jest to sprawa bliska Jego sercu.
    Tematy rozmów są bardzo zróżnicowane, od polityki , przez religię do historii i do przyzwoitości takiej zwykłej i ludzkiej o , której z kolei opowiada Anna Dymna. Jest i Smoleńsk , i polska gospodarka czego można się domyślić skoro rozmówcami są zarówno Marian Krzaklewski, Leszek Balcerowicz czy Roman Kluska.
   

      Za możliwość przeczytania książki dziękuję :

   

1 komentarz:

  1. Mam tę książkę na swej półce. Pewnie w końcu po nią sięgnę :)
    www.krzywaprosta.pl

    OdpowiedzUsuń