niedziela, 11 sierpnia 2013

Joe Alex "Jesteś tylko diabłem" - klasyka kryminału czyli nowa seria


 Autor : Joe Alex
 Tytuł : " Jesteś tylko diabłem":
 Wydawnictwo : Wydawnictwo Dolnośląskie
 Seria : Klasyka Kryminału

                                             

         Z okładki :

    " Patrycja Lynch , przedstawicielka starego angielskiego rodu, umiera w dziwnych okolicznościach wkrótce po powrocie z Afryki Południowej, policja zaś stwierdza że to było samobójstwo. Jedynie narzeczony Patrycji sprzed lat, adwokat Aleksander Gilburne, nie wierzy, że jego dawna miłość mogłaby się targnąć na swoje życie. Czy śmierć kobiety jest spełnieniem kilkusetletniej klątwy, ciążącej na dziedzicach Norford Manor? A może jest to zbrodnia absolutna, za która stoi sam Diabeł? W rozwikłaniu zagadki pomóc ma znany autor powieści kryminalnych i detektyw amator w jednej osobie. Czy Joe Alex zdoła wykryć , kto uknuł tę diabelską intrygę , zanim morderca uderzy ponownie? "


   Po przeczytaniu tego kryminału aż korci mnie by orzec że jeśli czytać kryminały to tylko klasykę, jak w tym wypadku. Jednak zdaję sobie sprawę z tego że jest to daleko posunięta niesprawiedliwość, co nie zmienia faktu że po Joe Alexa można sięgać w ciemno, tego akurat jeszcze nie znałam i zastanawiam się dlaczego? Zresztą po co się zastanawiać tym większą radość miałam z czytania.
    Wyobrazcie sobie Joe Alexa , który się boi, który nie wie kto i dlaczego zabił. Do tego dołóżcie otoczenie dom stoi w takim miejscu że aż z trzech stron tuż za ścianą prawie jest przepaść. Prawda że ciekawie . Klasyka nikt nie mógł wejść, nikt nie mógł wyjść a jednak ktoś zabił , nikt nie miał motywu a jednak... chyba sam Diabeł. Wszak rodzina obciążona jest klątwą "czarownicy" powieszonej wraz z towarzyszkami za czary i .... Otoczenie, plus Diabeł, klątwa, czary i czarownice, kawał dobrej historii to wszystko w  idealną całość połączył autor i jak zwykle oczarował mnie nie tylko świetną prawie genialną zagadką ale i ogromną wiedzą jak zawsze zresztą.
   Kryminały Joe Alexa zdecydowanie zaprzeczają teorii jakoby były lekturą pośledniejszego gatunku.

    Za książkę dziękuję GW Publicat

   

 
    

  Książka przeczytana w ramach :
 
                


                                  oraz

               
 
 
i                                    
 
 

5 komentarzy:

 1. Ja pisarza uwielbiam, na równi z Agathą Chrisie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Joe Alexa, ale czytałam na razie tylko Cichym ścigałam go lotem i Śmierć mówi w moim imieniu. Świetne książki, bardzo w stylu Agathy Christie, ten klimat, ta moc, te czasy, genialne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bardzo lubię i aż byłam zdziwiona jak trafiłam na coś czego nie znałam, myślałam że znam wszystko jego autorstwa.

   Usuń
 3. Ja też uwielbiam Joe Alexa. Jakie to wszystko eleganckie, co on opisuje...

  OdpowiedzUsuń