poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Co psy myślą o ludziach?


     Autor : Peter Mayle
     Tytuł : "Psi żywot"
     Tytuł oryginału : "A Dog's life"
     Przekład : Arkadiusz Nakoniecznik
     Ilustracje : Edward Koren ( rewelacja, dawno nie widziałam tak dobrej roboty!!!)
     Wydawnictwo : Prószyński i S - ka
     Miejsce i rok wydania : Warszawa 2002
     Seria : Biblioteka Konesera


           Z okładki :
    " Pies najlepszym przyjacielem człowieka?
  Hm to naprawdę zależy od punktu widzenia. Owszem, przy odrobinie dobrej woli można się z człowiekiem zaprzyjaźnić, ale ilu to wymaga wyrzeczeń ! Niw wolno tarzać się w zdechłych gołębiach ani sprawdzać sprinterskich uzdolnień kur z sąsiedztwa, nie należy wylegiwać się w pościeli ani otrzepywać błota na dywanie w jadalni, a co najgorsze od czasu do czasu trzeba się kąpać. Czy, mimo wszystko, warto zadawać sobie tyle trudu? Po lekturze tej książki nikt nie będzie miał wątpliwości."

   Rewelacyjna pełna humoru napisana żywym, oryginalnym językiem historia psa Zucha. Poznajemy nie tylko jego losy od urodzenia, a żywot początkowy miał niełatwy, ale przede wszystkim możemy spojrzeć na ludzi oczami psa. Przyznaje że pomysł by ukazac swiat ludzki z punktu widzenia zwierzęcia z wszystkimi absurdami, hipokryzją z gatunku "co ludzie powiedzą"  na czele  był świetny, realizacja również co powoduje iż od książki nie można się oderwać póki nie przeczyta się ostatniej strony.
  
   Jest to moje pierwsze spotkanie z tym pisarzem , wiele już razy napotykałam jego książki w bibliotece i jakoś wybaczcie za określenie "oklepana" tematyka mnie odrzucała. "Psi żywot" wypożyczyłam do wyzwania u Sardegny i nawet przez myśl mi nie przeszło że będę się tak świetnie bawić przy czytaniu. Jak widać zawsze warto próbować i nigdy nie wolno mówić nigdy.
   Nadto dużym plusem są ilustracje, mogłabym , jakie mogłabym zatrzymywałam się przy każdej i oglądałam dawno nie spotkałam się z tak udanymi i adekwatnymi "obrazkami" co dodało sporo uroku książce.
    
    Książka przeczytana w ramach sierpniowej Trójki e - pik , książka której bohaterem jest zwierzę.
           

         
 

3 komentarze:

 1. Muszę przeczytać, bo sama mam takie dwa psy, że powinnam o nich pisać nieustannie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam zatem również "Świat okiem psa" Doroty Sumińskiej napisaną rzecz jasna przez psa: przesympatycznego jamnika , pani Sumińska jak to bywa w komercyjnym świecie musiała użyczyć swego medialnego nazwiska.

   Usuń
 2. Fakt, nie można mówić "nigdy".

  OdpowiedzUsuń