niedziela, 25 listopada 2012

"Przeznaczenie" ciąg dalszy

       

            
            Autor : Inger Harriet Hegstad
            Tytuł serii : "Saga Przeznaczenie"
            Tytuł tomu 3 : "Skrzydlaty anioł"  ; tytuł tomu 4 : "Dziedzic"
            Tytuł oryginalny serii:  "Fiolsteinen" ; tytuł tomów 3 i 4 "Odelsgutten"
            Przełozyły na język polski : Joanna Mariewicz i Elżbieta Kobyzew - Gładzka ( dotyczy tylko tomu 4 gdyż 3 nie mam pod ręką)

   
Magiczna atmosfera ,przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia ,cudne opisy porządków, gotowania potraw przenoszą nas w lepszy świat. Kto powiedział że nastrój świąteczny może towarzyszyć nam tylko w grudniu? Dzięki tym opisom dawnych zwyczajów przeniosłam się w czasie i mam już swoje Boże Narodzenie. Nie bez znaczenia i wpływu na domowników pozostaje fakt oczekiwania na przyjście na świat dziecka Anny i Ivera ,którzy od lat się o nie starali.

             
                 Na świat przychodzi tak jak przewidziała Hansine chłopiec,długo oczekiwany dziedzic Gronvoll ,wszak Hansine jest tylko podrzytkiem wychowywanym przez siostrę gospodarza.Jacob Mattias jest jedynym oficjalnie uznanym synem Anny i Ivera,czy sprawdzi się wizja starej Kari,tóa pomogła w jego poczęciu i sprowadziła go na ten świat? Jaka to była wizja?

          Rozwija się wątek współczesny Rity i Johannesa,strasznie naiwny choć dzęi temu jeszcze bardziej bajkowy.Archeolog, nauczycielka, odkrycie w stanowisku i na strychu w domu Rity,runy.Robi się coraz ciekawiej ,co mają ze sobą wspólnego ? Brzmi obiecująco ,czegoś się domyślamy? To teraz czas sprawdzić czy się nie mylimy ;-)

       

         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz