piątek, 2 listopada 2012

Robin Cook " Czynnik krytyczny"

    Autor: Robin Cook
    Tytuł : "Czynnik krytyczny"
    Tytuł oryginału : "Critical"
    Przełożył : Paweł Korombel
    Wydawnictwo : Dom Wydawniczy Rebis
    Czas i miejsce wydania : Poznań 2008
             Wydanie I 

             Tego pisarza urodzonego 4 maja 1940 roku w Nowym Yorku nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Lekarz,chirurg i przede wszystkim mistrz thrillera medycznego. To od Jego książek zaczęłam swoją wyprawę literacką w świat thrillerów medycznych. Pierwszą przeczytaną przeze mnie była "Toksyna" , dobrze się złożyło że z zasady nie jadam hamburgerów w najrózniejszych fast foodach bo gdybym była bywalczynią to .... każdy kto czytał się domyśla a kto nie, ma zachątę by sprawdzić.

    Z okładki:
  Doktor Laurie Montgomery bada serię nagłych zgonów – pacjenci jednej z sieci szpitali umierają z powodu zakażenia gronkowcem. Laurie jest tym bardziej zaniepokojona, że w jednym z tych szpitali ma się poddać operacji jej mąż, Jack Stapleton.
Lekarka stopniowo nabiera pewności, że zakażenia nie są przypadkowe. Za wszelką cenę chce rozwikłać zagadkę, by zmusić męża do odłożenia zabiegu. Niestety, Jack jest bardzo uparty, a właściciele sieci szpitali walczą, by informacje o sytuacji kryzysowej nie ujrzały światła dziennego...
Kolejny bestseller niezawodnego mistrza thrillera medycznego Robina Cooka, w którym miłość miesza się ze zbrodnią, a dynamiczna akcja trzyma w napięciu do ostatniej chwili.   
    Świetna książka, jak zwykle, tym razem dla odmiany nie śledzimy wirusa do czego już się przyzwyczaiłam. Smaczku moim zdaniem całej sprawie dodaje to że w zagrożeniu realnym z czego nie zdaje sobie sprawy, jest sam Stapleton. W czasie meczu ulega wypadkowi i musi poddać się operacji własnie w tej sieci szpitali.Wprawdzie lekarz ,który ma operować zapewnia że wszysto będzie dobrze ,Jack mu wierzy ( co mnie dziwi ,nie jest on zwykłym nieświadomym pacjentem)  pozostaje Laurie czy stanie na wysokości zadania?
   Cook ja zwykle pokazuje jak bardzo współczesna medycyna stała się interesem ekonomicznym, że liczą się tylko pieniądze i obrót a ludzie? Ludzie muszą sobie radzić. Czy są jeszcze uczciwi,sprawiedliwi lekarze altruiści? 

     Ocena: 4/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz