sobota, 2 marca 2013

W lutym przeczytałam.

 
     W lutym przeczytałam 14 książek, w tym :

    Całe wyzwanie Trójka e - pik na które złożyły się następujące pozycje ,książka ulubionego autora to "Kłamczucha" Małgorzaty Musierowicz,książka z watkiem niewolnictwa "Chata wuja Toma" Elizabeth Harriet Stowe oraz książka długo czekająca na półce to "Przechadzki po Poznaniu lat międzywojennych" Zbigniewa Zakrzewskiego. Planowałam więcej jak widać nie wyszło na na przeczytanie nadal czekają dwie ksiażki z wątkiem niewolnictwa m.in. "Korzenie",pamiętam z dzieciństwa serial pt. "Korzenie" podpatrywany przeze mnie spod kołdry wieczorami, emisja była chyba o 22 w soboty ale głowy uciąć sobie za to nie dam. 

 
   Do wyzwania "Pod hasłem",którego to hasłem było słowo list, przeczytałam trzy książki : 
    Małgorzta Musierowicz  "Kłamczucha"
    Krystyna Kolińska  "Stanisław Przybyszewski"
    Zbigniew Raszewski  "Listy do Małgorzaty Musierowicz
 
Te trzy pozycje plus dwie z wyzwania Sardegny czytane były również w ramach wyzwania "Z półki" , ksiązka profesora Raszewskiego równiez do wyzwania  lutowym  "Z literą w tle " .
   
 Czytam również do powyższego wyzwania jako że w lutym rządziło "R" ,  "Wywiad z wampirem" Anne Rice ale już nie zdążę dokończyć w terminie,jak wielu z nas zapomniałam o tym że luty ma mniej dni. :-)   Co nie ma specjalnego znaczenia gdyż akurat żyję sobie zarówno litercko jak i serialowo w świecie wampirów, oglądam maniacko odcinki "Buffy postrach wampirów" i "Anioła ciemności" złorzecząc na ceny tychże seriali co powoduje iż ich kupno jest dla mnie nieosiagalne. Co nie zmiejsza przyjemności przebywania w Sunnydale i w Los Angeles na zmianę. Plus wycieczki historyczne w przeszłe epoki w całej Europie.  

zródło zdjęcia: lubimyseriale.pl
     
       Na zdjęciu Sarah Michelle Gellar w roli Buffy i David Boreanaz w roli Angela.

     W ramach "Book trotter" przeczytałam "Inkwizytora" Patricio Sturlese bo był w dziale literatury hiszpańskiej właściwie autor pisze w tym języku ale hiszpanem nie jest zatem odpuściłam sobie wpisywanie tej pozycji do wyzwania i wysyłanie linku. Za tu już czytam ksiązkę do marcowego wyzwania,tym razem Chiny. 

1 komentarz:

  1. ohh Buffy kiedy to było, uwielbiałam ten serial. Ja chyba od zawsze byłam skażona miłością do horrorów i historii o wampirach:)

    OdpowiedzUsuń