niedziela, 5 stycznia 2014

Notatnik molesława

 
    " Lata szkolne to okres zaczytywania się, wręcz pochłaniania książek, wszystkich pozycji, jakie były wówczas dostępne. Niemal codziennie biegałem do biblioteki przy ulicy Pogonowskiego, bo tylko tam można było znaleźć książki o kowbojach i opowiadania kryminalne. Potem zacząłem czytać Dumasa. Pochłaniałem Tołstoja , Dostojewskiego. Wolałem książki niż naukę. One niewątpliwie ukształtowały moją świadomość. 
 
  A pamięta Pan książkę , która wywarła na Panu szczególne wrażenie?

  Na pewno w jakiś sposób ukształtował mnie Jean Paul Sartre ; cała filozofia egzystencjalna. Byłem  wielbicielem i zwolennikiem takiego spojrzenia na świat. W związku z tym ważne były dla mnie dzieła : Camusa, Hemigwaya, Remarque'a, Steinbecka. Oni na pewno wyznaczyli mój sposób myślenia.
 
  Która z postaci z  <<Dżumy>> Camusa jest panu najbliższa?

   Doktor Bernard Rieux. Zdecydowanie on. "

            Jan Osiecki,Zbigniew Religa "Zbigniew Religa.Człowiek z sercem w dłoni" str. 165 - 166

    Ponieważ po zalaniu zostałam z zeszytami zawierającymi notatki wszelakie , niestety nie nadającymi się do użytku stwierdziłam że tym razem nie popełnię tego samego błędu i notatki owe będę sobie zapisywać tutaj. Nie widzę sensu przepisywania tego ponownie do zeszytu jeśli jest możliwość utrwalenia tego w taki właśnie sposób. Poza tym od zawsze zasypana byłam różnego typu karteluszkami na których notowałam informacje dla mnie istotne, to co mnie bawi , ciekawi czyli najczęściej o wszystkim związanym z książkami.

5 komentarzy:

 1. Tak mi przykro, że Cię tak zalało. Serce pęka...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki z słowa współczucia, dzisiaj zmusiłam się do poustawiania tego co zostało i kilku nowych książek które dostałam od męża na pocieszenie i w zasadzie da się żyć. A i półki puste zostały , teraz tylko czekam na zmiane regałów wszystkie będą z szybami.

   Usuń
  2. Regały z szybami? Czemu?

   Usuń
 2. Zapisuj, bo sama jesteś kopalnią wiedzy...
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przesadzajmy to nie ja , to książki !

   Usuń