sobota, 19 stycznia 2013

Buffy the vampire slayer III i IV

   

żródło : lubimyczytac.pl
       Nie ukrywam że dwa ostatnie tomy były najciekawsze,poprzednie trochę się dłużyły.Autor nadrabia to w trzeciej i czwartej części , akcja goni akcję, sporo scen walk no i nareszcie więcej samego Gilesa , ciepły misiowaty w sweterkach w serek taki jaiego znamy. Jednocześnie pomimo wprowdzajcego w błąd wyglądu,bezwzględny, nastawiony na panowanie za wszelką cenę , inteligentny ( tego jeszcze nie było, choć własciwie było patrz Angel z tym że miał duszę )  wampir  znający wszystkie mocne i słabe strony swojej przeciwniczki .Nic w tym dziwnego ,sam ją szkolił,wszystko co wie i umie, Buffy zawdzięcza jemu.
   Jego siłą i słaboscią zarazem staje się wola panowania i pewność siebie, to go w końcu gubi. A może coś zupełnie innego? Dał uciec Buffy, podarował jej broń twierdząc że to dla wyrównania sił, niby logiczne ale może podświadomie chciał by wygrała? Wampiry nie mają podświadomości? ( W tym wydaniu, wiadomo że każda historia o w/w cechuje się własnymi regułami.) No niby nie. Nie mają duszy? A Angel? To przecież Angelus z duszą, czy nie? Są martwe ? Są ,a jednak kochają,upijają się ... To może i Giles działał kierowany niewampirzymi pobudkami? 

    W końcu jednak dochodzi do zwycięstwa Buffy, zabija Gilesa. Ginie również Xander, nie żyje matka Buffy, rodzice Willow i .... nie żyje Anioł ( a przecież był martwy) ;-)  czyli jak, ulega unicestwieniu o !
   
    To jeszcze nie koniec historii ,powiedzmy połowa. Jakim cudem oglądamy nadal Anioła,Gilesa, Spike'a  ( a bo jego też zabili) .... odpowiedz na zagadkę w książce. 
 
    Przepadam za wampirzymi historiami niezależnie od tego czy zabijają, czy są dobre,czy mają duszę czy nie,czy kochają .... "Wywiad z wampirem" i tę małą dziewczynkę spaloną w promieniach słońca pamiętacie? A może "Moonlight" też kocha ,prawda ?   Czy piją krew zabijając ludzi, czy zwierzeta czy jak nieliczni korzystając z krwi ze stacji krwiodawstwa . Wyobraznia ludzka jak widać nie ma granic.  
 
        Autor : Chrstopher Golden
        Tytuł tomu III : "Buffy postrach wampirów.Zaginiony pogromca.Część 3 Król umarłych"
        Tytuł oryginału : "Buffy the vampire slayer/The lost slayer vol.3 King of the dead"
        Tytuł tomu IV : "Buffy postrach wampirów.Zaginiony pogromca.Część 4 Grzechy pierworodne"
        Tytuł oryginału : "Buffy the vampire slayer/The lost slayer vol.4 Oryginal sins"
        Tłumaczył : Piotr Maksymowicz 
        Wydawnictwo : Zysk i  s - ska 

     Książki przeczytane w ramach wyzwań : Trójka e - pik  oraz  Z półki
   
   W ramach przyjemnego spędzania czasu planuję obejrzenie kilku filmów ,poniżej ich tytuły.

     "Miasteczko Salem" na podstawie powieści Stephana Kinga.
     "Królowa potępionych" na podtsawie powieści Anne Rice
     "Blisko ciemności" 
     "30 dni mroku"
     "Underworld evolution"
     "Świt"  

                      
  
     
  
    
   
     
   
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz