czwartek, 17 stycznia 2013

Buffy the vampire slayer.

 
      Serial o Buffy jest jednym z moich ulubionych od lat. Wszyscy chyba znają nastolatkę Buffy ,będącą pogromcą wampirów jej obserwatora Gilesa oraz przyjaciół Willow i Xandera.Losy Buffy ,jej walę z wampirami i innymi potworami obserwujemy w serialu od czasów licealnych głównej bohaterki.
 

  
                               Willow Rosenberg grana przez Alyson Hanigan ,przyjaciółka Buffy


 
                      Xander Harris grany przez Nicholasa Brendona ,przyjaciel Buffy

   
  
    


   Autor : Christopher Golden
   Tytuł : " Buffy postrach wampirów.Zaginiony pogromca.Część1. Przepowiednie." "
   Tłumaczył : Piotr Maksymowicz
   Tytuł oryginału : "Buffy the vampire slayer/The lost slayer. vol.I Prophecies"
   Wydawnictwo : Zysk i s - ka
   Wydanie : pierwsze
   

           Powieść przedstwia nam Buffy na poczatku studiów. Za wszelką cenę stara się pogodzić bycie pogromcą z byciem zwyczajną dziewczyną, studiującą , utrzymującą kontakty towarzyskie jednym słowem rolę bohaterki z rolą zwyczajnej dziewczyny. Wysiłek jaki w to wkłada jest nieproporcjonalny do efetów. Co więcej efekty bywają opłakane.
         W  Sunnydale pojawia się nowa grupa wampirów, charakerytyczne dla nich są tatuaże nietoperzych skrzydeł, świecące pomarańczową poświatą oczy i co grozniejsze współpracują ze sobą, mają przywódcę który nimi kieruje. W snach Buffy pojawia się  zmarła pogromczyni Lucy, usiłująca uprzedzić ją o niebezpieczeństwie,wbrew pozorom największym niebezpieczeństwem nie są ani wspomniane wampiry ani nawet ich przywódca Camazotz.
     
      Grupa przyjaciół stara się znalezć jak najwięcej informacji na temat wpsomnianych wampirów, Camazotza i tego jak ich poonać. Niestety działanie Buffy , z jednej strony potrzebującej pomocy, z drugiej usiłującej udowodnić że poradzi sobie sama bez angażowania najbliższych ma tragiczne skutki. Giles trafia w ręce Camazotza, Buffy podobnie ,ponadto do będącej w niewoli dziewczyny dołącza kolejna pogromczyni z propozycją .... 

    Czyta się szybko jak wszystkie książki tego typu,pocieszające jest to że są  cztery tomy czyli przyjemnosć będzie jeszcze trwać. Mam nadzieję że jeszcze dziś dowiem sę co dalej z moimi ulubionymi członkami Gangu Scooby'ego.

   Książka przeczytana w ramach wyzwania Trójka e - pik    , książka będca częścią serii.  

 
   
  oraz  w ramach  wyzwania  Z półki 

    

   
      

2 komentarze:

  1. Książki nie czytałam,ale serial oglądałam ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nadal można oglądać, leci codziennie o 10.00 rano 14.00 i o 0.50 na SF nadrabiam i ogladam niewidziany jeszcze sezon 5 :-) .Jestem również fanką Angela.

    OdpowiedzUsuń