sobota, 8 czerwca 2013

"Pandemia" czyli terroryści u bram świata. Spoiler - uprzedzam nie czytać a jeśli już to uprzedzałam.

  
  Autor : Daniel Kalla
  Tytuł : "Pandemia"
  Tytuł oryginału : "Pandemic"
  Przełożyła : Beata Hellmann
  Wydawnictwo : MiND 
  
                   
            Z okładki :
   " Najpierw była epidemia SARS , potem ptasia grypa, teraz zakażenia bakterią EHEC a niedługo być może wybuchnie prawdziwa epidemia.
 
     Co się stanie jeśli terroryści wejdą w posiadanie śmiercionośnego wirusa ? I gdy zaszczepią go w stanach zjednoczonych i Europie? Czy można obronić się przed gotowymi na wszystko szaleńcami?

   Egipski potentat  prasowy, labolatorium w  Somalii , agenci CIA, skorumpowany chiński lekarz , dzielny detekwtyw z Kairu, Dr Noe Haldane ze Światowej Organizacji Zdrowia i jego rozpadające się małżeństwo... "


  
  Świetni specjaliści w dziedzinie wirusologii. Chiny, Ameryka, Europa ,Afryka .... terroryści ,CIA .Wirus grypy nad którym pracują zarówno wspomniani specjaliści jak i terroryści , każdy rzecz jasna w innym celu. Wyścig z czasem. Wszystkie te czynniki tworzą ciekawą powieść, nie ukrywam że ze szczególnym napięciem śledziłam działania lekarzy w Chinach czy policjanta z Egiptu oraz terrorystów.
  Jednak mimo wszystko , mimo tematu dającego spore możliwości uważam że w jakimś stopniu autor , nie zawalił bo byłoby to zbyt mocne słowo ale chyba zabrakło zapału. Choć istnieje i takie rozwiązanie że po pierwsze szalenie już brakuje mi powieści i nie tylko, również innych książek o Islamie i muzułmanach. Po drugie skrzywienie pozostałe po serialu "The Walking Dead" powoduje że dosłownie wszędzie chciałabym widzieć treści postapokaliptyczne i to że "Pandemia" w tym kierunku jednak nie poszła zaważyło na mojej ocenie tej książki.

   Ocena książki : 7/10

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Do końca nie wiem czy zawiodła książka czy może moje rozbudzone oczekiwania.

      Usuń