poniedziałek, 8 kwietnia 2013

"Hamish Macbeth i śmierć żony idealnej" M.C.Beaton czyli wściekle białe tenisówki

    Autor : M.C.Beaton
   Tytuł : "Hamish Macbeth i śmierć żony idealnej"
  Tytuł oryginału : "Death of a Perfect Wife, a Hamish Macbeth Mystery"
  Przekład : Joanna Żywina
  Wydawnictwo : Edipresse Polska S.A.
  Miejsce i rok wydania : Warszawa 2013

      Z okładki :
    "M.C.Beaton - mistrzyni czarnego humoru"
                                          - The Times Magazine ( Londyn)

     
zródło zdjęcia: lubimyczytac.pl
 
" Ukochana Hamisha ,Priscilla Halburton - Smythe,wraca do Lochdubh z nowym narzeczonym ,więc nic dziwnego ,że posterunkowy jest załamany i wszystko go drażni .Najbardziej jednak działa mu na nerwy niejaka Trixie Thomas ,idealna pani domu , która właśnie zamieszkała i namawia mieszkanki Lochdubh do zdrowego egoizmu. Gdy ktoś ucisza ją na zawsze , męska część mieszkańców miasteczka może wreszcie odetchnąć z ulgą.Hamish odetchnie dopiero, gdy znajdzie mordercę

    To wprawdzie czwarty tom serii, dla mnie jednak jest to pierwsze spotkanie z Hamishem Macbethem. Udane muszę przyznać.Świetny pomysł z irytująco doskonała gospodynią domową( choć nie tylko ) ,która wszystko wie lepiej i robi dokładniej niż ktokolwiek w okolicy.
   Jeśli wasza żona nagle zaczyna mieć błysk w mieszkaniu a jej ulubionym zajęciem staje się sprzątanie , serwuje wam na obiad zdrowe ,wyłącznie z ekologicznych składników potrawy  np. kawa z mlecza czy zupa z pokrzyw to może być znak że macie do czynienia z kobietą typu Trixie Thomas. Jeśli dodatkowo wasza żona nagle zaczyna interesować się ochroną środowiska , biegać na spotkania komitetów wszelakich to macie już właściwie pewność. To musi być wina tej zołzy. Zatem nie zdziwi Was fakt że ktoś położy temu kres. Kto? Każdy ma doskonały motyw, pytanie kto nie wytrzyma pierwszy. I na to pytanie musiała znaleźć odpowiedz Hamish Macbeth po tym jak w okolicy pojawiła się taka właśnie żona idealna. Czy udało mu się to zadanie? Jakie kto miał zarzuty w stosunku do zmarłej oraz czy w ogóle znalazła się choć jedna osoba ,która choć przez moment nie chciała sama zakończyć tego koszmaru perfekcyjności?  Na te pytania odpowiedz znajdziecie w książce.  

   Książka przeczytana w ramach wyzwania u Sardegny  Trójka e - pik ,kryminał pisany kobiecą ręką.

   

  

   Ocena książki : 7 / 10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz