środa, 4 września 2013

Kryminał dobry na wszystko !

 
  Autor : Carola Dunn
  Tytuł : ""Śmierć w posiadłości Wentwaterów"
  Tytuł oryginału : "Death at Wentwater Court
  Przekład : Katarzyna M. Bednarska , Lingua Lab
  Wydawnictwo : Edipresse Polska SA
  Seria : Kryminalne przypadki Daisy D.
  Książka : zostaje u mnie

         Z okładki :
     " Daisy staje przed pierwszym zawodowym wyzwaniem - ma napisać kilka artykułów o angielskich rezydencjach. Wyrusza w podróż do rodzinnego majątku Wentwaterów, który ma zamiar opisać jako pierwszy. Wiktoriańska posiadłość okazuje się bardzo urokliwa, ale jej mieszkańcy niespecjalnie dla siebie życzliwi. Powodem wydaje się być Annabel , młoda zna lorda Wentwatera, dojrzałego mężczyzny po przejściach. Tak piękna i pełna wdzięku kobieta musi budzić emocje. Nic dziwnego, że w rodzinie aż huczy od plotek i złośliwych podejrzeń o zdradę. Gdy na terenie posesji zostają znalezione zwłoki nonszalanckiego playboya, który od kilku dni gościł u Wentwaterów , morderstwo w afekcie wydaje się oczywiste. Tam jednak , gdzie twarda logika Scotland Yardu gubi trop, pojawiają się wsparte intuicją Daisy nowe wątki w sprawie."

         Kryminalna zagadka z jednej strony typowa rzec można klasyczna , miłość , zdrada , szantaż, zazdrość , trójkąt a raczej wielokąt miłosny. Konwenanse, zmiany obyczajów zauważone i świetnie opisane przez autorkę mające niebagatelny wpływ na losy bohaterów. O ile podejrzani i ich ewentualne motywy są dość typowe ,o tyle  główna bohaterka jest osobą oryginalną i dość nietypową jak na czasy w których żyje. Bardzo miła, sympatyczna inteligentna można ją naprawdę polubić a wątek współpracy z policjantem ze Scotland Yardu jest najmocniejszą strona powieści.
     Czyta się szybko i to w każdych warunkach co jest szczególnie istotne dla osób, które podobnie jak ja wykorzystują na lekturę każdą wolną chwilę. Nadaje się zarówno do fotela, autobusu nawet jeśli musimy stać jak i do ...... ( wiem naganne i w ogóle bo można zamoczyć, utopić ) wanny. Idealna na poprawę humoru!!!
 
     Książka przeczytana w ramach wyzwań :
               
                        

     oraz

                                        

                              ( lata 20 lata 30 - czas akcji )

2 komentarze:

  1. Mam i z wielką chęcią do niej sięgnę w najbliższym czasie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie skończyłam czytać ten kryminał i powiem, że była to dla mnie przyjemna lektura, podzielam zdanie autorki tego bloga.

    OdpowiedzUsuń