niedziela, 1 września 2013

Podsumowanie sierpnia

   Przeczytałam 12 książek , chyba całkiem niezły wynik licząc operację syna i remont mieszkania z którym to walczymy jeszcze i dziś. Pewnie że mogłoby być więcej ale w końcu nie przesadzajmy , nadchodzi jesień to i czytanie się nadrobi.
    W sierpniowym wyzwaniu Trójka e - pik  przeczytałam tylko dwie książki
   "Tańczący z lwami.Moja afrykańska przygoda" T. Fitzjohn (opinia)- ksiazka o kontynencie afrykańskim
   "Psi żywot" Peter Mayle (opinia)- książka której bohaterem jest zwierzę
 
   Do wyzwania "Czytamy serie wydawnicze" przeczytałam trzy pozycje
   " Pani na Czahticach" J. Nieznansky (opinia) - z mroków przeszłości
   "Po moim trupie" Rex Stout (opinia) - klasyka kryminału
   "Jesteś tylko diabłem " Joe Alex (opinia) - klasyka kryminału

  Mimo najszczerszych chęci nie zdążyłam trzech przeczytanych pozycji opisać, niestety coraz częściej mi się to zdarza. Postaram się to nadrobić we wrześniu. Nigdy nie pisałam Wam , która książka cieszyła się największym powodzeniem ( dokładniej , który post miał najwięcej wejść) ale tym razem pobiła wszystko , czemu wcale się nie dziwię książka "Miedzianka.Historia znikania" ( opinia ).

  Najwięcej radości sprawił mi udział w akcji TARGANIA  książek zarówno to że mogłam tam pomagać jak i to że wreszcie sama siebie przekonałam że nie warto "kisić" książek w domu tylko się nimi dzielić. Akcja z wakacyjnym rozdawaniem książek wprawdzie się kończy ale wprowadziłam nową czyli "Podaj dalej" i planuję jeszcze coś ciekawego co umożliwi mi rozdawanie Wam najprzeróżniejszych prezentów związanych z literaturą.
  
   Z osiągnięć mogę pochwalić się tym że nareszcie odważyłam się założyć nowy blog, tym razem o minimalizmie i uporządkowywaniu swojego życia i wnętrza ( duszy) oraz samorozwoju co jest naturalną konsekwencją ograniczania i porządkowania według Dominique Loreau , której to "Sztukę sprzątania" aktualnie czytam co chwila przerywając w celu ...... tak , sprzątania.

 

2 komentarze:

  1. świetnie się zapowiada ten nowy blog :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny wynik przy moich zaczętych i nie skończonych 4 książkach.

    OdpowiedzUsuń