poniedziałek, 11 maja 2015

Cezary Harasimowicz "Święty chaos"

Autor : Cezary Harasimowicz
Tytuł : "Święty chaos"
Wydawnictwo : Wydawnictwo Dolnośląskie
Gatunek : political - fiction , thriller,
Źródło książki : wydawnictwo

               

 
    Książka , która początkowo nie była w ogóle książką. Ukazała się jako serial audiobookowy. Zakupiono również prawa do przekładu na język angielski i do ekranizacji. Gra i komiks interaktywny to kolejne zapowiadane wersje. *
    Główną bohaterką jest polska Tatarka Jamila Jamy Ulan , komandoska i agentka CIA . Poznajemy ją w momencie ataku na amerykański oddział najemników w Faludży. Jamy filmuje te wydarzenia zostaje stracona przez Al- Kaidę. Jej śmierć również zostaje nagrana , film z egzekucji trafia do telewizji.
    Śmierć okazuje się jednak dopiero początkiem , Jamy dostaje nowe  wcielenia,  teraz jest czeczenką  Hedą Mucurajew  jednak jest to tylko jedno z wielu kolejnych wcieleń Jamy. Zmianie ulegają nie tylko dane ale dzięki możliwościom nauki i umiejętnościom hinduskiego lekarza zwanego Atal Rukh Khan całkowitej zmianie podlega DNA jak i płeć naszej bohaterki. Nie jeden zresztą raz. I nie tylko jej jak się okaże.
   Zostaje wysłana  Kto stoi za ta całą maskaradą , kto wykorzystuje ją do swoich celów?  Jaka organizacja ? Na czym tak naprawdę im zależy ? Czy Jamy odzyska swoją osobowość, czy uda jej się ocalić rodzinę ? Co wspólnego ma Al - Kaida, Iran, Mosad, CIA i Watykan ? Wojna, terroryzm, religia, szantaż, wielka polityka i Ona , co ona ma z tym wspólnego ?
     Książka dość nietypowa, mnogość wątków może nieco utrudniać czytanie podobnie jak ilość osób w niej występujących. Jednak mimo tego czyta się naprawdę dobrze i nie opuszcza mnie wrażenie iż byłby z tego naprawdę dobry film. Zresztą nic dziwnego Cezary Harasimowicz to nie tylko pisarz ale i aktor oraz chyba jednak przede wszystkim scenarzysta co czuje się w trakcie lektury. Dobrą wiadomością jest to iż jest to pierwsza część trylogii, nie ukrywam że chętnie sięgnę po kolejny tom. Kusi mnie również poznanie wersji audio , czytałam sporo pozytywnych recenzji i mimo niechęci do tej formy chyba jednak tym razem ulegnę i wysłucham również tego zachwalanego serialu audiobookowego.
 
    * Informacje od wydawcy zamieszczone na okładce książki.
    
     Książkę otrzymałam od Grupy Wydawniczej Publicat :
   
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz