piątek, 8 maja 2015

Marzena Kwietniewska -Talarczyk " Buba ! Ty łobuziaku !"

  Autor : Marzena Kwietniewska - Talarczyk
 Tytuł: "Buba ! Ty łobuziaku ! "
   Ilustracje : Ewa Zabaryło - Duma
 Wydawnictwo : Zielona Sowa
   Seria : Zaopiekuj się mną!
 Dla kogo : dzieci  4 - 6 lat ( inf. ze strony wydawnictwa)

    Z okładki :
  " Tata Agnieszki wyjeżdża na rok do pracy do Afryki. Aby pomóc córce w przetrwaniu tak długiej rozłąki kupuje jej na urodziny psa.
   Buba to śliczny szczeniak rasy beagle. Suczka jest jednak trochę niepokorna i nieposłuszna . Agnieszka bardzo szybko zakochuje się w Bubie, jednak piesek sprawia coraz więcej problemów. Dziewczynka obawia się że będzie musiała rozstać się z Bubą i oddać ją właścicielom. Pewnego dnia suczka ucieka z domu. Czy Bubie uda się odnaleźć drogę do Agnieszki, która bardzo się o nią martwi i za nią tęskni? "  
    

    Kolejna książka z serii "Zaopiekuj się mną!" , bardzo nam przypadła do gustu . Opowieść dotyczy rzecz jasna zwierzaka i jego dziecięcego przyjaciela. Książeczka w bardzo prosty sposób tłumaczy że zwierzak w domu to nie tylko przyjemność i zabawa , to również obowiązek i odpowiedzialność. Zwierzę to nie chwilowa zachcianka , zabawka którą gdy się znudzi można wyrzucić lub oddać.
    Podoba mi się iż pokazane są kłopoty jakie może sprawiać psiak i to że mimo wszystko zarówno mama jak i córka się nie poddają a szukają rozwiązań. Jak poprzednio musze przyznać iż wydawnictwo się postarało i z punktu widzenia dziecka książeczka już samą okładką przyciąga wzrok małego czytelnika.
   
    Inne książki z tej serii :
    O "Groszku małym cudotwórcy" Marzeny Kwietniewskiej - Talarczyk przeczytacie tu.

    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz