sobota, 2 maja 2015

"Ostatnia godzina" Michael H. Brown

Autor : Michael H. Brown
Tytuł : "Ostatnia godzina"
Przekład :  Mariusz Szerocki
Wydawnictwo : Wydawnictwo M
Gatunek :  religia
Źródło książki : od wydawnictwa

 
     
 Z okładki :
  " Już bez mała od dwóch wieków rozbrzmiewają pełne przestróg orędzia o nadejściu strasznych dni - >>czasów ostatecznych <<. W orędziach przewijają się również wzmianki o postaci Antychrysta. To właśnie takiej tematyce poświęcona jest ta książka , pełna szczegółowych opisów objawień - czasu , miejsca i ich doniosłości w kontekście XX stulecia , wymykającego się kategoriom historycznych konwencji. Jest ona również zachętą do wsłuchania się w maryjną wizję losów świata. Bez względu na nasze zapatrywania religijne wszyscy mamy sposobność stać się świadkami niecodziennych, nadprzyrodzonych wydarzeń. A nawet jeśli opatrzyć je przymiotnikiem >> domniemanych << , to i tak o czymś podobnym nikt nie słyszał od dwóch tysięcy lat." 

           


    W dzisiejszym świecie pędzącym w niesamowitym tempie, w którym to świecie najważniejszy jest postęp, rozwój materialny i sukces cokolwiek przezeń rozumiemy Książka ta przedstawia nam historię objawień maryjnych , Maryja objawiając się prosi zwykle o to samo , o to byśmy zwrócili się ku Chrystusowi , zawierzyli Bogu i nawrócili się póki jeszcze jest czas. Módlcie się i pościcie to chyba najczęstsze prośby , które przekazują nam wizjonerzy z różnych miejsc. Bowiem wizje te zwykle są w jakimś stopniu do siebie podobne zarówno w treści jak i w czynnikach zewnętrznych im towarzyszących.
    Autor porusza tu nie tylko kwestię objawień uznanych już przez kościół ale i takich jak Medjugorie , które nadal wzbudza zamieszanie i niepewność. Cokolwiek by nie powiedzieć badania i dochodzenia przeprowadzone przez specjalistów ( myślę że nie tylko tych z kręgu osób wierzących) wykluczyły niejednokrotnie kwestię omamów czy chorób psychicznych oraz manipulacji.
   Dla mnie osobiście jest to ważna książka gdyż jest wołaniem o opamiętanie się i zwrócenia swego życia ku temu , który nas stworzył ku Bogu. Jest to ciekawa forma będąca niejako kontynuacją myśli zawartych w poprzednich dwóch książkach  autora. Takie stanowcze podkreślenie tego co wcześniej Michael H. Brown zawarł w swoich publikacjach dotyczących wiary.
    Przepadam za książkami tego autora gdyż są one dla mnie wskazówkami jak postępować i choć  módlcie się , poście i bądźcie uczciwi i przestrzegajcie przykazań ( to tak bardzo ogólnie) do czego wzywa w swoich tekstach pan Brown wydaje się proste to praktyka niejednokrotnie weryfikuje to wrażenie. Przynajmniej w moim przypadku , o innych się nie wypowiadam.  Bo to nie wiara jest skomplikowana , Biblia od lat się nie zmienia i Boże zamierzenie w stosunku do świata również nie. To ja dokonuję złych wyborów , gdyż te dobre wydają mi się zbyt skomplikowane , wymagają odwagi , której jak się okazuje nie mam. Dlaczego zatem zachwyt tymi książkami ? Ponieważ dają mi one nadzieję , że ja też mogę opowiedzieć się za Chrystusem i zwrócić swe działania ku Bogu , wejść na właściwą ścieżkę wiary prowadzącą ku życiu wiecznemu.
   
     Za książkę dziękuję  :

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz