czwartek, 4 września 2014

"Życie może być proste" Werner Tiki Kustenmacher i Lothar J.Seiwert

  Autor : Werner Tiki  Kustenmacher i Lothar J.Seiwert
  Tytuł : "Życie może być proste. Jak żyć łatwo i szczęśliwie"
 Przekład : Iwona L. Sol  Chudzyńska
 Wydawnictwo :  Philip Wilson

     
żródło : lubimyczytać.pl
Poradniki chyba jednak nie są dla mnie. Po pierwsze wszystko to znam z innych książek czyli upraszczanie, minimalizowanie i nieprzejmowanie się. Brzmi znajomo ? No właśnie. Jak zresztą z każdym poradnikiem problem polega na tym że są w nim ( albo i nie ma ) wskazówki i rady jeśli sami ich nie zastosujemy nikt tego za nas nie zrobi.

      Właściwie  nie da się specjalnie niczego autorom zarzucić bo tak ogólnie mają rację , być może jednak zbyt ogólnie , z drugiej strony książka jest pisana dla szerokiego grona odbiorców i trudno tu o indywidualizację.
   Pierwszą część starałam się czytać dość uważnie , później już leciałam przeglądając bardziej niż czytając. Książka , myślę sobie bardziej odpowiednia dla ludzi pracujących  raczej w jakiś korporacjach czy biurach. Kiedy mowa o zlecaniu zadań innym a zdarza się to często, reszta która raczej trwa w gronie podwładnych może sobie ewentualnie pokiwać głową i pomarzyć.
    Zdecydowanie choć porządku, spokoju i ciszy szukam oraz harmonii i ucieczki od chaosu również , książka nie jest dla mnie. Dla innych ,dlaczego nie ? A może mimo wiedzy o tym iż to nie lek a jedynie recepta ,błędnie zakładałam że przeczytam i samo się zrobi ? Kto wie.
 
    Książka przeczytana w ramach wyzwania :
 
               

 
 
    Na marginesie zaznaczę że wynik konkursu z Sienkiewiczem będzie w poniedziałek.

4 komentarze:

 1. Ja dość podejrzliwie podchodzę do poradników. Czasem jednak po nie sięgam i liczę, że coś wyniosę z lektury ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja raczej też choć czasem dam się podejść tytułowi ;-)

   Usuń
 2. Ojej, poradnik jakich wiele powstało i powstanie.

  OdpowiedzUsuń