niedziela, 13 maja 2012

Nike - nominacje

 Od trochę innej strony zacznę. Zwykle interesujemy się głównie autorami wybranych dzieł, ja tym razem postanowiłam sprawdzić osoby zasiadające w jury.
 
   Tadeusz Nyczek
  Ur. 1 sierpnia 1946 roku w Krakowie,w 1965 roku ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie.Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jegilońskim oraz reżyserii w  Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Pisał na łamach „Studenta”, „Życia Literackiego”, „Echa Krakowa”, „Miesięcznika Literackiego”, „Dialogu”, „Przeglądu Powszechnego”, „Pisma”, a od 1989 współpracuje z „Gazetą Wyborczą”.
   Więcej tutaj i jeszcze tu.

    Wyobraznia mi podpowiada że teraz dla odmiany Aniela mogłaby wejść do Bebe i Kozia z "Alfabetem teatru dla analfabetów i zaawansowanych", 2005 r.

   Marek Beylin
 
  Ur. 17 lutego 1957 roku, ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim,redagował "Krytykę","Tygodnik Mazowsze" a od lat 90 tych pracuje dla "Gazety Wyborczej".Dla ciekawskich podaję też linki do życiorysów pozostałych członków jury.
 
   Czapliński Przemysław
   Jan Gondowicz oraz jeszcze trochę
   Inga Iwasiow
   Ryszard Koziołek
   Adam Pomorski
   Maria Poprzęcka 
   Iwona Smolka 

    Przyznaję że czasem muszę korzystać z wikipedii choć oczywiście wiem że warto zawsze sprawdzić informacje tam zawarte,pozwoliłam sobie podać linki ponieważ bez sensu byłoby  "kopiuj - wklej" i i tak podanie zródła. Wstyd przyznać, naprawdę wstyd ale poza kilkoma nazwiskami i tytułami kilku książek głównie Jana Gondowicza niewiele wiem na temat tych osób. Coś gdzieś dzwoni ale w którym kościele? Wstyd, ogromny :-(


    Dzięki Bogu lepiej jest z autorami pozycji nominowanych do Nagrody Nike :-)
     ale to już jutro ....
  
  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz