sobota, 5 maja 2012

Małgorzata Gutowska - Adamczyk "110 ulic"

  Małgorzata Gutowska - Adamczyk "110 ulic"
                   Nasza Księgarnia
                    Warszawa 2007
 
 
       Bardzo lubię spotkania z młodymi bohaterami książek, nazywam to "podglądaniem nastolatków" do tej kategorii zaliczam i "110 ulic" Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk.
    Rodzina Wierzbickich to mama,tata i dwóch synów. Zamożni bez większych problemów doskonale radzący sobie w dzisiejszym konsumpcyjnym świecie. Poznajemy ich w chwili kiedy tata traci pracę, nie może znalezć nowej a kiedy już ją znajduje muszą wyjechać z Warszawy do jakiejś zapadłej mieściny i prowadzić stacje benzynową.Dla wszystkich jest to kompletna zmiana stylu życia, nawyków i co najważniejsze otoczenia. Michał będący głównym bohaterem , uczeń klasy II LO przeżywa to chyba najbardziej, w swojej szkole ma już wyrobioną opinię "równego gościa" a jak będzie w nowym miejscu? 
     Widzimy dojrzewanie Michała, pierwszą miłość, przyjaźnie i razem z bohaterami odkrywamy że nie pieniądze i prestiż ( pozorny) jaki dają są najważniejsze. O tym jak mylić mogą pozory nawet nie wspomnę,ale i Wy się o tym przekonacie,mam taką nadzieję.
Świetna powieść zarówno dla dziewcząt jak i chłopców, choć jako dziewczyna i podglądaczka na dodatek ,polecam ją dziewczętom by poznać tajne zakamarki męskiej duszy.

     Historia bardzo realna, bez zbędnych udziwnień i ułatwień, może zdarzyć się dosłownie każdemu.Co ważniejsze ma swój dalszy ciąg,zamierzam go poznać i myślę że i Wy kochani czytelnicy nie dacie rady powstrzymać się od lektury kolejnego tomu.Nosi on tytuł:  "220 lini" Małgorzata Gutowska - Adamczyk ,z pewnością o nim napiszę na moim blogu.


    Ocena książki: 6/6   ( zmiana oceny na prośbę syna było 5,5/6)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz