piątek, 15 czerwca 2012

Euro 2012 :Ukraina - Francja ;

"Szybkość dołu ciała jest istotna" :-) ciekawe co na to bramkarze?  Tańczący Tytoń hm a do tego przygrywający na perkusji Cech ,Casillas padający z zachwytu,zgrzyt, On nie musi nawet padać.
  Niech już rozpoczną ten mecz, bo wyobraznia zaczyna schodzić na manowce,niezależnie od tego jak bardzo staram się trzymać ją w ryzach.

 Wracam do rzeczywistości dzisiaj chciałabym by wygrała Ukraina.
Z powrotem na ziemię : 2 : 0 dla Francji.

  _____________________________________________________________________________

  Zbigniew Brzozowski "Opowieść o Ewie"
   Nasza Księgarnia 1983

     Opowiastka właściwie, o dziewczynce ,która ratuje brata przed wpadnięciem pod samochód. Sama ma mniej szczęścia, wypadek ma poważne skutki gdyż mimo operacji Ewa nie może ruszać nogami, następna operacja i czekanie na jej efekty. Dosyć ,niestety,powierzchownie potraktowany jest proces wewnętrzny jaki przechodzi bohaterka,od nadziei do rezygnacji , bunt jest opisany tak niewiarygodnie jakby nie był istotny. Oczywiście następuje .... to musicie sprawdzić sami.
 
   Nie umiem określić tego jakie uczucia wzbudza we mnie ta książka, bo to nie jest tak że mi się nie podobała,gdyby tak było bym jej nie czytała do końca. Jednak odnoszę wrażenie że autor napisał tę książkę na zasadzie byle napisać nie zastanawiając się jak uwiarygodnić zachowania bohaterów.
   Język oszczędny, suchy niezależnie od tego kto wypowiada kwestię mam wrażenie że cała ta sytuacja kompletnie Go nie rusza. Cóż nie każdy może być i nie każdy jest Nałkowską.  

   Ocena : brak                               

1 komentarz:

  1. Też bym chciała, by Ukraina wygrała. Niestety to nie był dzień Szewczenko. Ale wierze, że wyjdą z grupy:)

    OdpowiedzUsuń